Registreeru: sandravokk@gmail.com / tel: 5064450

Rohkem vaata: www.eeben.space 

Sandra Vokk (Eeben)

EST:

Eeben on idamaise tantsu ehk kõhutantsu artist ja õpetaja. Ta on selle tantsuga tegelenud alates 2003. aastast, kui kuulis esmakordselt araabia muusikat, mis omakorda viis ta kõhutantsu õppima. Sellest ajast alates on tants olnud tema elust lahutamatu osa. Eebenit paelub kõhutantsu juures selle iidne päritolu ja see, et kõhutants on oma olemuselt ja väljendusviisilt tõeliselt naiselik. Tantsus väljenduvad kohati elegantselt ja graatsiliselt, kohati plahvatuslikult ja elektriliselt, aga alati siiralt elurõõm, erinevad tunded, kirg ja mängulust.  

 

Eeben on nii Euroopas kui Lähis-Idas mitmekordselt auhinnatud esineja ja koreograaf. Õpetajana viib ta läbi tantsutreeninguid ja -kursusi, korraldab tantsuüritusi nagu Rahvusvaheline Idamaise Tantsu Festival Tallinnas, ja aitab kaasa idamaise tantsu alaste õppematerjalide levikule. Eebeni akadeemiline haridus on Lähis-Ida ja Aasia uuringutes ning sotsiaalantropoloogias. Ta on õpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia teaduskonnas Lähis-Ida soolo improvisatsiooni ja idamaise tantsu õpinguid. Eeben on Eesti Idamaise Tantsu Koja asutajaliige. 

 

Eebeni koduleht: www.eeben.space 

 

 

ENG:

 

Eeben is an Oriental Dance or Belly Dance artist and teacher. She has been practising the dance since 2003, when an encounter with Arabic music took her to her first Belly Dance class. Since then the dance has been an inseparable part of her life. Eeben is drawn to Belly Dance because of its ancient originis and it being truly feminine in its nature and way of expression. The dance expresses - sometimes elegantly and gracefully, sometimes explosively and electrically, but always sincerely - the joy of life, different feelings, passion and playfulness.  

 

As a multi-awarded artist and choreographer, Eeben has performed around Europe and the Middle East. As a dance teacher she conducts workshops and courses, organises dance events such as the International Oriental Dance Festival in Tallinn, and promotes Oriental Dance related educational materials.  Eeben has an academic background in Near Eastern and Asian Studies and in Social Anthropology. She has taught Near Eastern Solo Improvisation and Oriental Dance Studies at the Faculty of Choreography at Tallinn University. Eeben is a founding member of the Estonian Chamber of Oriental Dance. 

 

Eeben's page: www.eeben.space

  • w-facebook
  • Blogi
  • White YouTube Icon

Urban Yogini Õnnelaboratoorium / Telliskivi 60, ON-Maja II korrus, Tallinn / Tel: 5538710