top of page

Elutsüklid ja muutuste kobarad

Nii nagu on tsükliline loodus ja kogu Universum, nii oleme tsüklilised ka meie. Kõik on pidevas muutuses ja miski pole püsiv. Alguses võib see tõdemus pisut hirmutav tunduda, aga kui sa natuke selle üle mediteerid, siis mõistad kui põnevaks ja mõtekaks see kogu selle asja siin teeb.


Joogateadus on jaganud inimelu kolme suurema tsükli vahel: on Teadvuse tsükkel, Intellekti tsükkel ja Eluenergia tsükkel. Kui sa oled nendest teadlik, saad otsustada, teadvustada ja toetada end igal hetkel ning muutused ei raputa sind nii läbi.


Joogas öeldakse aja kohta nii, et sa võid olla kas ajast maas (tunned justkui oleksid lahingu kaotanud, uppunud ja ei suuda eluga enam toime tulla), ajaga koos (reageerid probleemidele siis kui need ilmnevad, hoiad kogu aeg sammu. Sa pole end ette valmistanud, aga reageerid siis kui vaja) ning ajast ees (oled teadlik, mis eespool ees ootamas võib olla ning võimeline seda kõike teadlikult vastu võtma). Elades elustiili, mis toetab sinu elutsükleid, hoiad oma praanapurgid täis ja kasutad oma praanat kõige efektiivsemalt.


Teadvuse tsükkel – vahetub iga 7 aasta tagant


Öeldakse, et meie teadvus ja teadlikkus muutuvad iga 7 aasta tagant. Meie väärtused, sotsiaalne elu, prioriteedid, enesemääratlus, suhted sõpradega ning see, kuidas me näeme asju ja mõistame elu muutub. Teadvusetsükli muutudes teadvustame mida me armastame ja mida mitte. Läbi selle tsükli õpime asjadel minna laskma.


Kui hing astub uuesti siia ilma, siis hakkab ta ennast tasapisi kehaga kokku viima. Kaks kõige tähtsamat seitsmeaastakut inimese elus ehk niinimetatud transformatsiooni periood on eluaastad 28-42, mil hing ja keha on omavahel kõige tugevamalt ühenduses. Tihti leitakse just sel ajal õpetuste süsteem, mis toetab meid otsingutes. Aga inimesed võivad sattuda ka idetiteedikriisi ja avastada, et nad polegi need kes arvasid end olevat. Need 14 aastat on ideaalseim aeg luua ühendus oma hingega ja integreerida selle ühenduse hoidmine ja sellest lähtumine oma igapäevaellu. See aeg on justkui otsustamine oma karma või dharma üle ning parim aeg kinnitamaks oma ellu mustrid, mis aitavad sul käia dharmalist teed pidi. Peale 42.eluaastat jätkad sama mustriga, mille transformatsiooni perioodi jooksul loonud oled ja sinu ülejäänud elu peegeldab seda teadvusetasandit kuhu selleks tsükliks jõudnud oled. Tihti on nii, et kui sa selleks ajaks ei ole hinge ühendust ja tema õpetusi oma ellu integreerinud, algab keskeakriis. 42.eluaasta on sellepärast hästi tähtis koht. See on hetk, mil sa pead otsustama, kas sa liigud oma hinge või oma keha järgi. Kas sa tahad teenida oma hinge ilu ja väge või jääd ahastuses oma keha ja nooruse külge rippuma. Esimesel juhul ootab sind ees tõus ja lend (sest hingekaar viib sind ülespoole), teisel juhul langus ja kukkumine (sest kehakaar viib sind allapoole). Intellekti tsükkel – vahetub iga 11 aasta tagant Intellekti tsükkel annab meile tööriistad, mille kaudu manifesteerime oma teadlikkust. Meil võib olla mõte, idee, tunnetus, aga kui ei ole vastavaid (intellekti) tööriistu, kuidas seda kõike oma ellu tuua, jääb kõik poolikuks. Need tööriistad vahetuvad iga 11 aasta järel. Eluenergia tsükkel – vahetub iga 18 aasta tagant Eluenergia muutub iga 18 aasta tagant: muutub sinu füüsiline tervis, vitaalsus ja üldine elukvaliteet. Öeldakse, et toit, mis võis sind toita kui sa olid 18 võib sind tappa kui sa oled 80. Joogas soovitatakse iga 18 aasta tagant süüa poole väiksem portsjon toitu ja hoida uni regulaarne ja korralik, et keha saaks taastuda. Tsüklikobarad ehk elukeerised

Kõiki tsükleid koos vaadates võib täheldada teatud kobaraid ehk suuri muutuste faase, kus kõik tsüklivahetused kohtuvad. Sellised muutuste faasid tähendavad teadlikkuse, väärtuste, intelligentsuse, tegemiste, energiataseme ja suhete liikumist uuele tasandile. Muutus on elukestev. Need kobarad on muutuste mäetipud ja vajavad tähelepanu, et neid väärikuse ja tasakaaluga ületada. Kõigis neis on arengulised väljakutsed ja õppetunnid, mida saab enda kasvamiseks kohandada. Suurte muutuste kobarad on: Sünd 11-14 18-21-22 33-35-36 42-44 54-55-56 63-66 72-77 Surm “Sa ei saa muuta aega aga sa saad muuta kohta” - Yogi Bhajan Teisipäev on see päev, kus mu hingekaar ja kehakaar saavad kokku (kui nüüd võtta väga üldistades eksole :) ja ma olen nii kohutavalt tänulik, et need iidsed ja kaunid teadmised jõudsid minuni selle tähtsa neliteistaastaku alguses mitte lõpus. Et mul on võimalus teadlikult sellest transformatsiooni perioodist võtta maksimum. Öeldakse, et meile kõigile on garanteeritud vähemalt ühel korral elus kohtumine „oma“ õpetuste või õpetajaga. Sõltub meie enda teadlikkusest ja erksusest, aga natuke ka karmast, kas tunneme ta ära ja võtame vastu. Nii et selle olulise sünnipäevanumbri auks tahan teha suure, sügava ja sooja kniksu kõigele sellele, mis lubas mul õigel hetkel ära tunda kundalini jooga ning temast mitte mööda kõndida. Ja soovin kogu hingest sedasama sulle ka! Märkamist ja äratundmist! Ja rõõmurohket ning seiklusrikast elusurfi!

126 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


urban yogini õnnelaboratoorum
bottom of page