KUNDALINI JOOGA

Kundalini jooga on dünaamiline ja intensiivne joogavorm, mis kasutab kriyasid (füüsilisi harjutusi),  mantraid (helivibratsiooni), mudraid (spetsiaalsed käteasendeid), kehalukke (juure-, diafragma- ja kaelalukk), hingamist ja meditatsiooni, et panna kehas energia liikuma. Läbi meridiaanide venitamise voolab energia elunditesse tasakaalustades ja parandades näärmete, närvisüsteemi, immuunsüsteemi, seedimise, vere- ja lümfiringe, aju, südame, kopsude ja neerude tööd ning viies kehast välja mürke.

 

Kundalini jooga eesmärk on tõsta sinu keha energeetilist taset, avada loovust ja viia sind kontakti oma tegeliku olemusega, et võiksid elada oma elu õnneliku, elurõõmsa, terve, armastava ja kartmatuna. Kundalini joogat kutsutakse ka teadlikkuse joogaks, kuna praktiseerides laiendad sa oma tunnetusvõimet, intuitsiooni ja lõpmatut loovat jõudu iseendas. Kundalini energia on meie kogupotentsiaal, loovenergia, mis asub uinunud olekus juurtšakra läheduses selgroo alumises osas. Me kasutame igapäevaselt vaid imeväikest osa sellest, mida kasutada võiksime.Kundalini jooga tundides tõstame, puhastame ja tasakaalustame oma energiat,et võiksime elada teadlikuma, rõõmsama ja erksamana.

 

​Kundalini jooga pärineb kuninglikust Raj joogast, mida anti sajandeid kuningate liini pidi isalt pojale edasi ja õpetust hoiti kui salateadust. Läänemaailma jõudis kundalini jooga alles 1969.aastal kui Harbhajan Singh Khalsa Yogiji (Yogi Bhajan, PhD) selle võimsa ja võrratu distsipliini meieni tõi.

Maailmas on 22 suuremat joogakoolkonda. Mõned neist keskenduvad rohkem Shakti energiale ehk keha füüsilisele poolele arendades jõudu ja painduvust, teised Bhakti energiale ehk vaimsele poolele keskendudes meditatsioonile ja hingamisele. Kõikide joogaliikide eesmärk on tegelikult üks - äratada ja tõsta kundalini energiat kehas. Kundalini jooga ühendab paljude erinevate joogaliikide tehnikad ning on seetõttu intensiivsem, mitmekülgsem ja tõhusam.

Kellele sobib kundalini jooga?

Kundalini jooga sobib kõigile inimestele, sõltumata sellest, milline on sinu keha, painduvus või religioon. Kui sa suudad hingata, suudad

sa ka kundalini joogat teha.

Kundalini jooga aitab sul elada antud elu siin maamunal õnneliku, elurõõmsa, terve, armastava ja kartmatuna ning tuuritada oma kosmoselaevas täiskäigul võttes igast hetkest maksimumi.​

Mida kundalini jooga sinuga teeb?

1. Õpetab sind elulainetel surfama ja seda nautima.
Kundalini joogaga arendad ja jõustad sa oma neutraalset meelt, mis viib sind lenneldes läbi elumere tõusudest ja mõõnadest ning õpetab aktsepteerima ja armastama muutust ehk teise sõnaga Elu.2. Annab sulle tugeva kosmoseülikonna.
Füüsiline keha on sinu kosmoseülikond rännakuks selles maailmas. See on tempel, milles hoida õnneliku meele ja rahuliku hinge aaret. Meie sisemine masinavärk on väga peen ja keeruline. Lisaks luule ja lihale on meil näärmed, vereringe, hingamisaparaat, südamerütm, aju, tunnetuskeskused, kompleksne närvisüsteem. Kundalini jooga on peen teadus, mis viib su keha tervise, tasakaalu ja harmooniaseisundisse.

3. Loksutab su prioriteedid paika.

Läbi meditatsioonide rahustad meelt ja arendad intuitsiooni. Hakkad üha enam tundma ja mõistma, mis on tõeline, tähtis ja oluline just sinu jaoks. Seeläbi oskad paremini suunata oma energiat, oled ehedam, rahulikum ja rõõmsam.

 

4. Vabastab sind emotsionaalsest seebiooperlusest. 

See, mida elu sinu teele toob, sõltub sinu aura tugevusest ja tasakaalust. Sinu magnetvälja tugevus määrab ära selle, mil määral lased sa ennast mõjutada teiste inimeste, asjade ja teemade väljadel. Kui su magnetväli on nõrk, tunduvad kõik emotsioonid sinu jaoks hirmus tähtsad ja olulised. Kui su väli on tugev, võid sa valida kas väljendad emotsiooni või suunad selle ümber, kas suhestud või eemaldud teisest väljast.

 

5. Seisad kindlalt kui taburett

Kundalini jooga annab kogemuse kogeda elu kõigis selle tahkudes: kehas-meeles-hinges. See on nagu taburett - sa vajad kõiki kolme jalga, et olla stabiilne. Kui kõik kolm jalakest on arengus ja harmoonias, on kogu elu rõõmsam ja voolavam.

 

6. On õnne tehnoloogia

Kundalini jooga on neuroteadus. Sõna tundub keeruline aga tegelikult on kõik väga lihtne. Füüsilisel tasandil juhib sinu emotsioone näärmesüsteem, kes on hormoonide koori dirigent. Kundalini jooga tutvustab sind dirigendiga ja teist saavad parimad sõbrad. Nii head sõbrad, et järgmise sümfoonia ja kogu ülejäänud repertuaari saad valida sina.

 

7. Koged lõpmatust

See maagiline külilikeeratud number kaheksa ei ole midagi müstilist, mille kogemine võiks osaks saada vaid pühameestele. Jooga on teadus, mis ühendab sinu piiratud mina sinu piiramatu minaga. Sest tegelikult sa oledki piiramatu, me oleme selle lihtsalt unustanud. Lõpmatus on sinu algne päritolu ja identiteet. Avardunud teadvuseseisundi erinevus tavateadvusseisundiga on ainult selles, et seal puudub puudusetunne. Järjekindel ühendus loob tasakaalu sinu elus ning kui sa oled tasakaalus, oled sa õnnelik.

 

8. Kosmoselaev vahetab juhti

Kundalini energiat - sinu hinge närvi - stimuleerides vahetab sinu kosmoselaev juhti: seda ei juhi enam negatiivne ego, vaid sinu tõelise olemuse poolt toetatud hing. Ja see juht valib hoopis ilusamate vaadete ja mõnusama pinnakattega teid.

 

9. Aitab sul sotsiaalse olendina ühiskonnas paremini elada

Kundalini jooga on loodud praktiseerimiseks just ühiskonnasüsteemis, elades ja tegutsedes teiste inimeste kesekel ja koos. See on distsipliin, mis annab sulle selge meele, energia, loovuse, tegutsemistahte ja sihikindluse. Teisisõnu oled sa tegus ja edukas ja kõige selle juures veel ka õnnelik ja harmoonias.

 

10. Ei nõua sinult kringlipainduvust

Sa ei pea olema sündinud painduvana kui kringel. Kundalini jooga fookus on kundalini energia liikumisel, mitte perfektses füüsilises kehas või ideaalselt sooritatud poosis. Keha on vahend, mitte eesmärk omaette. Kui suudad mõnd asendit võtta ka vaid 30% ulatuses, siis hoides oma meelt kohal ja hingamist fookuses liigutadki energiat juba soovitud piirkonda.