Miks just  40 päeva?

 

 

Kui mõni päev jääb vahele, ei ole allahindlust: tuleb alustada otsast peale. See on nii sellepärast, et meie energia töötab 24-tunnise tsüklina, uuenedes iga ööpäev. Kui tahad luua kestvat muutust, on vaja oma energiakehasse iga päev uus mustrisüst teha. 

 

Ideaalsel juhul võiks praktika toimuda iga päev ka samal kellaajal, aga kui nii tundub esialgu ülemõistuse keeruline, siis ära sellepärast muretse ja proovi lihtsalt hoida joont, et praktiseerid tõesti iga päev. Ka see on suur proovikivi. Sest päevad pole vennad ja kui ühel päeval lendled sa entusiasmi ja ootusärevusega matile, siis teinekord pead end kõrvupidi sinna vedama. Vanaema juubel ja seljakotireis soojale maalepole vabandused, miks üks päev vahele jätta.

 

Iga meditatsioonitsükliga kood sa endale justkui uue kampsuni. Olgu see siis kartmatuse kampsun, intuitsioonikampsun või kosmosekampsun. Igal juhul on see sinu looming. Sinu valik on ka see, kui kvaliteetselt sa seda kududa soovid. Kui sul libiseb mõni silm varrastelt maha, jääb pusa või auguke sisse (ehk päev, kui sa unustasid või ei jõudnud praktiseerida), võid kootu ülesharutada ja uuesti alata. Või siis sellest mitte välja teha ja edasi kududa. Lõpuks on sul igal juhul uus kampsun ja ükskõik kui terve või auguline ta on, on sul ikkagi soojem kui üldse ilma kampsunita olles. Mina soovitan aga kindlasti oma meelele väljakutse esitada ja kohe alguses pea ees 40-päevasesse praktikasse sukelduda, see on tõeline seiklus ja iseenda avastamine.

 

 

 

 

Selleks, et kutsuda esile püsivam muutus – lõhkuda vanad mustrid, puhastada alateadvus

ja külvata seeme uueks mustriks –, soovitavad joogid ühele kindlale kriya’le või meditatsioonile pühenduda pikemaks perioodiks ning teha seda iga päev vähemalt 40 päeva järjest. Selline ajaperiood mõjutab su alateadvust lahti laskma piiravatest mõtetest

ja emotsionaalsetest mustritest ning murrab vana harjumuse.

Pikemaid tsükleid praktiseerides on väga kasulik pidada väikest praktikapäevikut. Sa ei pea sinna iga päev pikki romaane kirjutama, vaid paari märksõnaga vahetult peale kriya’t või meditatsiooni oma tunded ja kogemused üles täheldama.

See annab sulle selgema pildi oma meelest ja selle tujukusest ning võimaldab tsükli lõpus enda jaoks põhjalikumakokkuvõtte

ja sisekaemuse teha.

Oled väga oodatud ühinema praktikatsüklitega, mida ise oma isiklikus praktikas parasjagu teen. Nende kohta leiad videojuhendid siit. Isegi kui avastad need siit lehelt alles aastaid hiljem ja ühise koostegemise daatum ammu möödas on, on õige aeg alustamiseks just see hetk :)