kundalini jooga

Kundalini jooga on dünaamiline ja intensiivne joogavorm, mis kasutab kriyasid (füüsilisi harjutusi),  mantraid (helivibratsiooni), mudraid (spetsiaalsed käteasendeid), kehalukke (juure-, diafragma- ja kaelalukk), hingamist ja meditatsiooni, et panna kehas energia liikuma. Läbi meridiaanide venitamise voolab energia elunditesse tasakaalustades ja parandades näärmete, närvisüsteemi, immuunsüsteemi,                        seedimise, vere- ja lümfiringe, aju, südame, kopsude ja neerude tööd ning viies kehast välja mürke.


Kundalini jooga eesmärk on tõsta sinu keha energeetilist taset,

avada loovust ja viia sind kontakti oma tegeliku olemusega, et

võiksid elada oma elu õnneliku, elurõõmsa, terve, armastava

ja kartmatuna. Kundalini joogat kutsutakse ka teadlikkuse

joogaks, kuna praktiseerides laiendad sa oma

tunnetusvõimet, intuitsiooni ja lõpmatut loovat jõudu

iseendas. Kundalini energia on meie kogupotentsiaal,

loovenergia, mis asub uinunud olekus juurtšakra

läheduses selgroo alumises osas. Me kasutame

igapäevaselt vaid imeväikest osa sellest, mida

kasutada võiksime.Kundalini jooga

tundides tõstame, puhastame ja tasakaalustame

oma energiat,et võiksime elada teadlikuma,

rõõmsama ja erksamana.
 

 

​Kundalini jooga pärineb kuninglikust

Raj joogast, mida anti sajandeid kuningate

liini pidi isalt pojale edasi ja õpetust hoiti

kui salateadust. Läänemaailma jõudis

kundalini jooga alles 1969.aastal kui

Harbhajan Singh Khalsa Yogiji

(Yogi Bhajan, PhD) selle võimsa

ja võrratu distsipliini meieni tõi.

Kundalini jooga sobib kõigile inimestele, sõltumata sellest, milline on sinu keha, painduvus või religioon.

Kui sa suudad hingata, suudad

sa ka kundalini joogat teha.

Kellele sobib kundalini jooga?

Mida kundalini jooga sinuga teeb?

Kundalini jooga on justkui pudelihari. Ta puhastab ära kõige peidetumadki sopid sinu sees jättes järgi särava ja puhta sinu. Ta laseb sul katsuda pilvi samal ajal hoides su varbaid rohu sees. Ta laseb sul kogeda lõpmatut loovat jõudu ehk teisisõnu Sind ennast. Ta on justkui liim, mis kleebib kokku sinu maise piiratud olemuse sinu kõrgema lõputu olemusega.

Aga kõige tähtsam on see, et kundalini jooga aitab sul elada antud elu siin maamunal õnneliku, elurõõmsa, terve, armastava ja kartmatuna ning tuuritada oma kosmoselaevas täiskäigul võttes igast hetkest maksimumi.

♥ hoiab sinu keha terve, toonuses ja särava
♥ annab füüsilist ja vaimset vastupidavust ja jõudu
♥ avab lisaenergiat, loovust ja meelte teravust
♥ toob meelerahu, mõtteselguse ja tasakaalu
♥ muudab sinu meele rõõmsamaks ja positiivsemaks
♥ kingib sulle enesekindluse ja eneseväärtustamise

Kundalini jooga:


1. Õpetab sind elulainetel surfama ja seda nautima.
Kundalini joogaga arendad ja jõustad sa oma neutraalset meelt, mis viib sind lenneldes läbi elumere tõusudest ja mõõnadest ning õpetab aktsepteerima ja armastama muutust ehk teise sõnaga Elu.2. Annab sulle tugeva kosmoseülikonna.
Füüsiline keha on sinu kosmoseülikond rännakuks selles maailmas. See on tempel, milles hoida õnneliku meele ja rahuliku hinge aaret. Meie sisemine masinavärk on väga peen ja keeruline. Lisaks luule ja lihale on meil näärmed, vereringe, hingamisaparaat, südamerütm, aju, tunnetuskeskused, kompleksne närvisüsteem. Kundalini jooga on peen teadus, mis viib su keha tervise, tasakaalu ja harmooniaseisundisse.

 

3. Loksutab su prioriteedid paika
Läbi meditatsioonide rahustad meelt ja arendad intuitsiooni. Hakkad üha enam tundma ja mõistma, mis on tõeline, tähtis ja oluline just sinu jaoks. Seeläbi oskad paremini suunata oma energiat, oled ehedam, rahulikum ja rõõmsam.

4. Vabastab sind emotsionaalsest seebiooperlusest
See, mida elu sinu teele toob, sõltub sinu aura tugevusest ja tasakaalust. Sinu magnetvälja tugevus määrab ära selle, mil määral lased sa ennast mõjutada teiste inimeste, asjade ja teemade väljadel. Kui su magnetväli on nõrk, tunduvad kõik emotsioonid sinu jaoks hirmus tähtsad ja olulised. Kui su väli on tugev, võid sa valida kas väljendad emotsiooni või suunad selle ümber, kas suhestud või eemaldud teisest väljast.

5. Seisad kindlalt kui taburett
Kundalini jooga annab kogemuse kogeda elu kõigis selle tahkudes: kehas-meeles-hinges. See on nagu taburett - sa vajad kõiki kolme jalga, et olla stabiilne. Kui kõik kolm jalakest on arengus ja harmoonias, on kogu elu rõõmsam ja voolavam.

6. On õnne tehnoloogia
Kundalini jooga on neuroteadus. Sõna tundub keeruline aga tegelikult on kõik väga lihtne. Füüsilisel tasandil juhib sinu emotsioone näärmesüsteem, kes on hormoonide koori dirigent. Kundalini jooga tutvustab sind dirigendiga ja teist saavad parimad sõbrad. Nii head sõbrad, et järgmise sümfoonia ja kogu ülejäänud repertuaari saad valida sina.

7. Koged lõpmatust
See maagiline külilikeeratud number kaheksa ei ole midagi müstilist, mille kogemine võiks osaks saada vaid pühameestele. Jooga on teadus, mis ühendab sinu piiratud mina sinu piiramatu minaga. Sest tegelikult sa oledki piiramatu, me oleme selle lihtsalt unustanud. Lõpmatus on sinu algne päritolu ja identiteet. Avardunud teadvuseseisundi erinevus tavateadvusseisundiga on ainult selles, et seal puudub puudusetunne. Järjekindel ühendus loob tasakaalu sinu elus ning kui sa oled tasakaalus, oled sa õnnelik.

8. Kosmoselaev vahetab juhti
Kundalini energiat - sinu hinge närvi - stimuleerides vahetab sinu kosmoselaev juhti: seda ei juhi enam negatiivne ego, vaid sinu tõelise olemuse poolt toetatud hing. Ja see juht valib hoopis ilusamate vaadete ja mõnusama pinnakattega teid.

9. Aitab sul sotsiaalse olendina ühiskonnas paremini elada
Kundalini jooga on loodud praktiseerimiseks just ühiskonnasüsteemis, elades ja tegutsedes teiste inimeste kesekel ja koos. See on distsipliin, mis annab sulle selge meele, energia, loovuse, tegutsemistahte ja sihikindluse. Teisisõnu oled sa tegus ja edukas ja kõige selle juures veel ka õnnelik ja harmoonias.

10. Ei nõua sinult kringlipainduvust
Sa ei pea olema sündinud painduvana kui kringel. Kundalini jooga fookus on kundalini energia liikumisel, mitte perfektses füüsilises kehas või ideaalselt sooritatud poosis. Keha on vahend, mitte eesmärk omaette. Kui suudad mõnd asendit võtta ka vaid 30% ulatuses, siis hoides oma meelt kohal ja hingamist fookuses liigutadki energiat juba soovitud piirkonda.

Kellele sobib kundalini jooga?

Maailmas on 22 suuremat joogakoolkonda. Mõned neist keskenduvad rohkem shakti energiale ehk keha füüsilisele poolele arendades jõudu ja painduvust, teised bhakti energiale ehk vaimsele poolele keskendudes meditatsioonile ja hingamisele. Kõikide joogaliikide eesmärk on tegelikult üks - äratada ja tõsta kundalini energiat kehas.
Kundalini jooga ühendab paljude erinevate joogaliikide tehnikad ning on seetõttu intensiivsem, mitmekülgsem ja tõhusam.

Kundalini jooga sobib sulle kui sa soovid:


1. Kiirühendust Kosmosega
Kundalini jooga on kiirtee, see on kiireim viis luua harmoonia ja ühendus keha, meele ja hinge vahel. See tähendab aga ka seda, et kundalini jooga ei hellita. Kui sinu kehas, meeles või hinges on kinnijäämisi, sinu tõelise olemusega vastuolus olevaid mustreid ja blokeeringuid, siis toob ta need nähtavale, puhastab ja vabastab. Sinu laevuke saab ise valida, milliste hoovustega ta edasi liigub. Kohale võib jõuda tasa ja targu või kiirelt ja
kirglikult.2. Õnnelikku ja erksat eksisteerimist
Kui sa vajad selget meelt, energiat, loovust, tegutsemistahet ja sihikindlust, siis kundalini jooga on sinu jaoks. Kundalini jooga on peen neuroteadus, mis viib su keha, meele ja hinge harmooniaseisundisse ning lubab sul kogeda piiritut rõõmu ja rahu.3. Painduvust ja vastupidavust nii oma kehas kui meeles
Sa ei pea olema sündinud painduvana kui kringel. Kundalini jooga fookus on kundalini energia liikumisel, mitte perfektses füüsilises kehas või ideaalselt sooritatud poosis. Keha on vahend, mitte eesmärk omaette. Kui suudad mõnd asendit võtta ka vaid 30% ulatuses, siis hoides oma meelt kohal ja hingamist fookuses liigutadki energiat juba soovitud piirkonda. Ja mida rohkem sa energiat sinna viid, seda enam areneb jõud, painduvus ja vastupidavus.

 

  • w-facebook
  • Blogi
  • White YouTube Icon

Urban Yogini Õnnelaboratoorium / Telliskivi 60, ON-Maja II korrus, Tallinn / Tel: 5538710