Registreeru tundi: tel: 5399 2093

Hando Tõnumaa

Anahata jooga

Mina olen Hando Tõnumaa ning olen hobi korras tegelenud Anahata joogaga

5 aastat. Detsembris 2018 täitsin ühe oma unistustest ning läbisin Anahata Yoga õpetajakoolituse (RYT 200) legendaarse yogi Peter Cliffordi juhendamisel ning nüüd jagan oma teadmisi-kogemusi ka Sinuga.

Jooga on isiklik evolutsioon, kehahooldus ja mõistuse meditatsioon.

Jooga on kavandatud meie kõigi jaoks. Täiuslikku poosi (asanat) pole olemas,

Sinu jaoks on parim poos see, millest on sulle kõige rohkem kasu. Hea painduja

ei ole tingimata parem yogi/joogaõpilane. Sellepärast on olemas palju erinevaid poose, sest kõik poosid ei sobi kõigile. Ära võta oma kinnisideeks kellegi ilusaid Instagrami fotosid, sest sa ise tead, kas see asana sobib sulle või mitte.

Täiuslikkus on väga ülehinnatud. Kui sa oled täiuslik, siis mida on sul õppida? Ebatäiuslikkus on universumi loomulik olek. Maailm ei ole täiuslik, kõik meie ümber sh puud, taimed, lilled jne on kõik üksteisest erinevad aga inimestel on tohutu tung olla täiuslik. Mõnikord me suudame näha ilu meie ümber olevas ebatäiuslikus loodusest, mis on pidevas muutumises ja arengus.

 

Anahata Yoga filosoofia on jooga praktika avamaks oma Süda, et ületada oma füüsiline keha ja mõistuse piiratud teadvus, et armastaksime ennast täpselt sellistena nagu me oleme. Selle saavutamist peetakse üheks kõige olulisemaks osaks meie jooga elustiilis – isiklik teadvuse areng ja igavese hinge evolutsioon: otsus armastada ennast just sellisena nagu me oleme ning olla kaastundlik selles, mida me soovime endas muuta, teades, et vaba tahte abil suudame me muuta ja luua mida iganes ette kujutame.

Kui sa arvad, et su keha on liiga kange tegemaks joogat, siis see on sama kui öelda, et sa oled liiga räpane, et end pesta – Sina vajad joogat kõige enam. Pea meeles, et asi ei ole ilusas poosis, see on tore, kui sa seda suudad aga see on okei, kui sa ei suuda. Sest jooga on ennekõike kogemus, kus ei kasutata jõudu vaid uudishimu, pannes rohkem rõhku hingamisele.

The quality of your breath determines the quality of your life.

Anahata jooga sobib nii noortele kui vanadele, algajatele kui kogenutele.

Vahet pole kuidas sa paindud, pärast tundi tunned sa end hästi.

Anahata Yoga põhineb iidsel sisemisel Hatha Yoga stiilil, mida teatakse kui Shiva ja Shakti tantsu, mis ühendab päikese Ha (Shiva teadvus, mis asub Sahasrara chakras) ja kuu Tha (Shakti kundalini energia, mis asub Muladhara chakras).

Info:

 

Anahata Yoga tunnid minu juhendamisel toimuvad:
Teisipäeviti kell 17:30-18:45
Neljapäeviti kell 16.00-17:15 
Õnnelaboratooriumis Urban Yogini stuudios, aadressil Telliskivi 60 (II korrus).

 

Riietus: mugav/sportlik vabaaja riietus.

Joogamatid on kohapeal olemas. Palun kohale tulla veidi varem, sest alustame joogaga täpselt, peale seda on alt uks kinni. Kohapeal on pesemisvõimalus.

Osalustasu:

- üksik kord 10€

- 5 korra kaart 40€ (kehtib 2 kuud)

- esimene tund 5€

Kooliõpilastele (kuni 26a.) ja pensionäridele

soodustus -30%:

- üksik kord 7€

- 5 korra kaart 28€ (kehtib 2 kuud)

Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande

MTÜ Unlimited EE497700771002818684

  • w-facebook
  • Blogi
  • White YouTube Icon

Urban Yogini Õnnelaboratoorium / Telliskivi 60, ON-Maja II korrus, Tallinn / Tel: 5538710