Ats Ravprem Vooglaid

“All you know is what you feel.”

Kundalini joogas on kõige tähtsam sinu enda kogemus. See viib sind otse südamesse. Ükski sõna ei saa asendada isiklikku kogemust. Sinu meel võib sõnu aktsepteerida või mitte, aga sinu teadvus ei aktsepteeri ainult sõnu.

 

Kundalini jooga on sattunud mu teele korduvalt. Käisin sadhanadel muusikuks, aitasin joogaraamatu fotodega ja aeg ajalt osalesin ka mõnes joogalaagris või tunnis. Olin aga suutnud mitte sellesse „lõksu“ langeda ning edukalt sügavamat teed vältida kuni Jivan Mukta meditatiivse tervendamise kursus mind kinni püüdis. Sealt alates hakkasin praktiseerima mulle juba eelnevalt „välja kirjutatud“ kahte 120-päevast meditatsiooni ning olen sellest ajast peale tegelenud kundalini joogaga igapäevaselt.

 

Joogaga (nö võimlemisega) olin tegelenud ammu ja ka see „võimlemine“ andis tasakaalu ja hingerahu. Läbi terve elu on minuga kaasas käinud hea intuitsioon –  juba väiksena teadsin, et vastused tulevad unes ja ei tasu muretsemisega liigselt pead vaevata. Samal ajal leidsin ma enda jaoks alati kõigele seletamatule ka loogilise selgituse, mõjutatuna ilmselt õpingutest matemaatika-füüsika eriklassis ja tööst analüütikuna. Võttis aega kuni ma leppisin selle „loogikaga“, et kui miski minu sees midagi ütleb, siis nii ongi – ei pea igat asja selgitama. Nagu ma ikka olen öelnud, et ma olen täiesti normaalne – hääled mu peas kinnitavad seda :)

 

Kundalini jooga tegeleb väga suures osas just intuitsiooni ja hingehääle äratamisega. See võib alguses tunduda hirmutav kui oled kogu elu end maskiga katnud ja järsku näed tõelist iseennast, aga kui esmasest ehmatusest läbi minna, siis aitab intuitsiooni järgi elamine igapäevaelus paljude asjadega paremini ja efektiivsemalt hakkama saada.

 

Lisaks klassikalistele kundalini jooga tundidele, viin läbi ka spetsiaalseid meestejooga tunde. Mulle väga meeldib meestejooga energia – konkreetne ja sirgjooneline, ei mingit laialivalgumist. Mehed on naistest erinevad ning sageli on lihtsam alustada joogaga tegelemist just teiste meestega koos. Yogi Bhajan on öelnud, et see, milline naine sul kodus on, sõltub mehest. Naisest jällegi sõltub perekonna harmoonia. Kui mees saab oma meele rahulikumaks ja kontrolli alla, muutub ka naine harmoonilisemaks ning koos sellega ka perekonna harmoonia. Lisaks annab jooga palju uusi teadmisi ning tööriistu endast paremini arusaamiseks ja elu ootamatustega hakkamasaamiseks.

 

Kundalini jooga on mõeldud just „tavaelu“ toetama ja paremaks tegema, mitte koopas üksinduses mediteerimiseks. Enda kogemusest tean, et need tehnikad töötavad kiiresti ning muutused on kerged tulema.

Joogaõpingud:

 • 2016-2017 Meditative Healing Level 1, Jivan Mukta

 • 2017-2018 KRI Teacher Training Level 1

 • 2017, 2018 Sat Nam Rasayan Healing retreats, Guru Dev Singh

 • 2018 KRI Teacher Training Level 2 “Mind and Meditation”

 • 2018 Childplay Yoga, Gurudass Kaur 

 • 2019 Asana Masterclass, Guru Prem

 • 2017-2020 Sat Nam Rasayan Healers Training, Jerome Shankar

 • 2020 KRI Teacher Training Level 2 “Authentic Relationships” 

Kontakt:

singh.ravprem@gmail.com​

501 3871

Meist

Liina Ravneet Elvik

“If you can´t see Gof in all, you can´t see God at all.”

Mul on nii hea meel sind siin kohata!
Üle kõige maailmas armastan ma kundalini joogat, hommikuuduseid päiksetõuse, mäetippe kallistavaid pilvekuhilaid, suudsilitavaid maitseid ja inimeksistentsi kirjumirjulist olemust. Mulle meeldib mõelda Elusolemise imelisusest, Armastusest, Universumi äärest ja mis selle taga on, sellest kui põnevad on inimesed ja kust tulevad mõtted. Viimasel ajal mõtlen ma aina rohkem sellest kuidas vähem mõelda ja rohkem olla. Ja kuidas olla rohkem mina ja vähem kujutluspilt iseendast.

Ma valisin oma vanemateks Tarkuse ja Armastuse ja see oli üks parimaid diile, mis ma enne siia maailma tulekut tegin. Tänu isale olen ma kogenud eksistentsiaalse filosoofia, eetika ja inspireeriv-põneva mõtlusmaailma sügavusi ning tänu emale õppinud tingimusteta armastuse, helge elurõõmu ja kõikeandva kaastunde jõudu. Sellele kõige kallimale Pea-Süda tandemile olen ma tänulik nii paljude asjade eest, et neid võiks jäädagi üles lugema.

Universumiga olen ma teinud veel vist nii mõnegi trikidiili, sest ikka ja jälle pakub ta mulle üllatusi ning ootamatute eluraamatupeatükikeste avastamisrõõmu. Mis on lahe, sest seilata on mõnus aga surfata veelgi lõbusam.

 

Joogapraktika ja –filosoofia võlumaailma olen enda jaoks tasapisi avanud juba viimased 25 aastat, aga kõige eredam südamepõksatus ja äratundmine leidis aset just kohtumisel kundalini joogaga.

Ma armastan kundalini jooga komplekssust, kiirust ja väge. Kui su alateadvus hoiab kümne küünega kinni mõnest “vahvast” mõttemustrist või käitumisharjumusest, siis kundalini jooga lendab kohale, annab sulle sõbraliku patsu vastu pead ja sõnab: “Näe, siin see on, tegeleme!” Ja kõik su alateadvuse kümme küünt kaotavad hetkega oma jõu ja puhastuse-tervenemise-rõõmsama elu protsess võibki alata.

 

Armastan seda kui lihtne, soe ja toetav on läbi mantrate ühenduda kõrgema ja puhtama vibratsiooniga, kui palju värsket ruumi kehas, meeles ja hinges loob üksainus hingamistsükkel ning mis maitse on kõigega üheks lahustuva tühjuse vaikusel meditatsioonis. Ja kui mõnus on see “täielikult omaenda kehas” olemise tunne pärast intensiivset harjutusteseeriat. Kundalini jooga viib meid kontakti meie suurema elude ülese olemuse ja egodevaba üksolemisega. Ja selles üksolemises võngub vaid puhas rõõm ja tingimusteta armastus. Sellepärast ongi kundalini jooga minu jaoks eelkõige puhta armastuse praktika.

Ma loodan, et leiad Õnnelaboratooriumist enda jaoks midagi inspireerivat ja hingepaitavat, kasulikku ja katsetamistväärivat või lihtsalt midagi, mis paneb sind soovima kaasa rääkida. Sinu mõtted, kogemused ja jagamised on väga oodatud!

Joogaõpingud:

 • 2011-2012 KRI Level 1 Teacher Training

 • 2012 KRI Level 2 Teacher Training “Authentic Relationships”

 • 2012 Conscious Pregnancy Yoga Teacher & Yoga Doula Training

 • 2012-2014 Shakti Dance Teacher Training

 • 2013 Childplay Yoga, Gurudass Kaur

 • 2013 Yogic Science to Break Habits & Addictive Behaviour, Mukta Kaur Khalsa

 • 2020-2023 Karam Kriya Yogic Science of Numbers

Kontakt:

liina.elvik@gmail.com​

553 8710