Registreeru tundi: singh.ravprem@gmail.com

Ats Ravprem Vooglaid

Kuidas minust sai kundalini jooga õpetaja?

Kundalini jooga on sattunud mu teele korduvalt. Küll käisin sadhanadel muusikuks, küll joogalaagriteks või mõnes tunnis või aidanud kundalini jooga raamatu fotodega. Olin aga suutnud mitte sellesse „lõksu“ langeda ning edukalt sügavamat teed vältida kuni Jivan Mukta meditatiivse tervendamise kursus mind kinni püüdis. Sealt edasi hakkasin ma tegema mulle juba eelnevalt „välja kirjutatud“ kahte 120 päevast meditatsiooni ning olen sellest ajast peale tegelenud kundalini joogaga igapäevaselt.

Miks minu jaoks on tähtis kundalini jooga?

Joogaga (nö võimlemisega) olin tegelenud ammu ja ka see „võimlemine“ andis tasakaalu ja hingerahu. Samas on läbi minu elu käinud kaasas hea intuitsioon – alustades kasvõi väiksena kui ma sain raamatu kätte võttes ja ühte lauset lugedes kohe aru, mis tundega see raamat on kirjutatud ja kas seda tasub lugeda või teades, et vastused tulevad unes ja ei tasu pead vaevata või kasutada seda liikluses õige sõidurea leidmiseks. Samas, kuna olen koolist matfüssi taustaga ning amet on analüütik, siis leidsin ma alati enda jaoks loogilise miski selgituse, miks ma nii arvan. Võttis aega kuni ma leppisin selle „loogikaga“, et kui miski minu sees midagi ütleb, siis nii ongi – ei pea igat asja selgitama. Nagu ma ikka olen öelnud, et ma olen täiesti normaalne – hääled mu peas kinnitavad seda. Kundalini jooga tegeleb väga suures osas just intuitsiooni ja hingehääle äratamisega. See võib alguses tunduda hirmus kui oled terve elu ennast maskiga katnud ja järsku näed tõelist ennast, aga kui sellest läbi minna, siis aitab intuitsiooni järgi elamine igapäeva elus paljude asjadega paremini, aga see eest ka kiiremini hakkama saada.

 

Miks meestetunnid?

Idee sain ma 2012 aastal Polli talus toimunud Jivani juhendatud Meeste laagrist. Mulle väga meeldis see energia – teistsugune ja sirgjooneline. Konkreetne energia, ei mingit laialivalgumist. Mehed on erinevad kui naised ning sageli on lihtsam alustada joogaga tegelemist just teiste meestega koos. Yogi Bhajan on öelnud, et milline naine sul kodus on sõltub mehest. Naisest jällegi sõltub perekonna harmoonia. Saades oma meel rahulikumaks ja kontrolli alla muutub ka kodus naine harmoonilisemaks ja koos sellega ka perekonna harmoonia. Lisaks saab endale palju uusi teadmisi ning tööriistu kuidas endast aru saada ja elu ootamatustega hakkama saada. Kundalini jooga on mõeldud just „tavaelu“ toetama ja paremaks tegema, mitte koopas üksinduses mediteerimiseks. 
Enda kogemusest tean, et need tehnikad töötavad päris kiiresti ning muutused on kerged tulema